Naše realizace

Rezidence Třešňová Boršov nad Vltavou


Základní parametry projektu rezidence Třešňová Boršov nad Vltavou

Exkluzivní rezidence na okraji obce Boršov nad Vltavou. Jedná se o moderní dům s prvky funkcionalismu zasazený do svažitého terénu nad řekou s jihovýchodním výhledem do okolí. Patrový dům je nenásilně zapojen do okolní zástavby a díky vytvarovanému pozemku se obě obytná podlaží nachází v úrovni zahrady, se kterou jsou propojena pomocí obytných teras.

Dům je dispozičně řešený jako 5 + kk + zimní zahrada + dvojgaráž, užitná plocha je 223,80 m2 a celková plocha pozemku činí 2154 m2. Rozlehlý pozemek sahá až na břeh řeky Vltavy a umožňuje přímý kontakt s tekoucí vodou.

V prvním podlaží je umístěn vchod, kterým se vstoupí do zádveří, kde se nachází šatna, WC, vstup do garáže a schodiště spojující obě podlaží. Na zádveří navazuje hlavní obytný prostor, ve kterém je koncipován obývací pokoj, jídelna a kuchyně se spíží. Prosvětlení a lehkost celého interiéru je podpořena velkými prosklenými stěnami a zimní zahradou, která propojuje hlavní obytný prostor s rozlehlou terasou. Na terasu lze vstoupit i z ložnice umístěné v prvním podlaží, ke které náleží šatna a koupelna s WC.

V přízemí domu se nachází 3 pokoje prosvětlené francouzskými okny s možností vstupu do zahrady, prostorná koupelna spojená s WC, technická místnost a hala poskytující velkorysé úložné prostory.